» خانه » دیجیتال مارکتینگ » نکات مهم در خصوص دریچه دیواری کولر

نکات مهم در خصوص دریچه دیواری کولر

نکات مهم در خصوص دریچه دیواری کولر

دریچه دیواری کولر در واقع یک وسیله کاربردی می باشد که در مسیر کانال هوا بر روی دیوار نصب می شود تا بتواند میزان فشار هوا را کنترل نماید. دریچه دیواری کولر دارای دو نوع پره عمودی و افقی است که به کمک آن می توان جهت پرتاب هوا را تغییر داد. اما با توجه به اینکه در حال حاضر دریچه های متفاوتی در بازار وجود دارد که دارای قیمت متفاوتی هستند، از همین رو گاها خرید یک دریچه مناسب با چالش روبرو است. در این مقاله قصد داریم تا با انواع دریچه ها و ویژگی های آنان آشنا شویم.

دریچه دیواری

دریچه دیواری

آشنایی با دریچه دیواری کولر :

دریچه کولر دیواری برای کولرهای گازی و آبی با یکدیگر متفاوت هستند. از همین رو قبل از خرید باید دقیقا مشخص نمایید که برای چه کاربردی نیاز به دریچه دارید. به صورت کلی این دریچه ها در یکی از دسته های زیر دسته بندی می شوند:

– انواع دریچه های چوبی :

معمولا دریچه های مذکور از ورقه های MDF ساخته می شوند و بر روی آنها با CNC کار شده است تا ظاهر زیباتری داشته باشد. این دریچه ها بسیار کاربردی بوده و می توانند با توجه به نوع دکوراسیون طراحی شوند. البته یکی از نکات منفی دریچه های چوبی، مقاومت پایین آنها در برابر رطوبت است.

دانلود رایگان قالب وردپرس اهورا ahura
حتما بخوانید

– انواع دریچه های آلومینیومی :

یکی دیگر از انواع دریچه دیواری کولر، نوع آلومینیومی است. آلومینیوم به نسبت سایر فلزها دارای مقاومت کمتری می باشد از همین رو دریچه های فوق وزن ساختمان را به طور محسوسی افزایش نمی دهند. البته باید این مورد را نیز در نظر داشته باشید که دریچه های فوق در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند و عموما با گالوانیزه روکش شده اند تا استحکام آنها بالاتر رود.

– انواع دریچه های گالوانیزه :

این نوع از دریچه های دیواری برای محیط هایی که میزان رطوبت در آنها بسیار کم است، مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از نقاط منفی دریچه های فوق این است که در برابر رطوبت فورا دچار زنگ زدگی می شود. لذا می توان بیان نمود که طول عمر زیادی ندارد.

– انواع دریچه های پلاستیکی :

یکی از بهترین و البته جدیدترین انواع دریچه دیواری کولر، نوع پلاستیکی می باشد. برای محیط های مرطوب این گزینه بسیار کارآمد است و البته طول عمر بالایی نیز دارد. به نسبت سایر انواع دریچه ها، این مورد دارای قیمت کمتری است و کاربرد بیشتری نیز دارد.

خرید دریچه دیواری کولر

خرید دریچه دیواری کولر

یکی از مواردی که در خرید دریچه دیواری کولر باید به آن توجه نمایید، نوع ساختار آن است. برخی از دریچه ها به صورت خطی و برخی دیگر به صورت مشبک می باشند. در زیر با هر یک از این دریچه ها بیشتر آشنا می شوید:

– دریچه های خطی :

در این دریچه ها هوا به صورت خطی در داخل کانال عبور می نماید و به محیط پرتاب می شود. برای ساخت این نوع از دریچه ها لازم است تا از خطوط گریلی استفاده نمود. معمولا دریچه های فوق را از آلومینیوم می سازند و برای فریم آن عرضی بین 3 تا 5 سانتی متر در نظر می گیرند. دریچه های خطی در حال حاضر به صورت دمپردار و بدون دمپر در بازار وجود دارد. اگر بخواهید خروجی سیستم کولر خود را به چند انشعاب متصل نمایید لازم است تا از انواع دمپردار استفاده نمایید تا باد خروجی را بتوانید تنظیم کنید. در غیر این صورت انواع بدون دمپر مورد استفاده قرار می گیرد کههزینه کمتری نیز به همراه دارد.

مراحل تصفیه روغن از دانه های گیاهی | چگونگی تصفیه روغن
حتما بخوانید

– دریچه های مشبک :

دریچه دیواری کولر از نوع مشبک قادر است تا هوا به صورت تیز تری به محیط پرتاب شود. این نوع از دریچه ها دارای دو قسمت فرسم و شبکه داخلی هستند که فریم عرضی در حدود 3 تا 5 سانتی متر دارد و شبکه نیز در حدود 12 میلی متر می باشد. به کمک شبکه می توانید هوای در حال جریان را کنترل نمایید. دریچه های دیواری را اغلب از آلومینیوم می سازند تا عملکرد بهتری ارائه دهد. البته باید به این مورد نیز توجه داشت که ورقه های آلومینیوم را می توان در هر ابعادی در نظر گرفت به همین دلیل از لحاظ اندازه محدودیتی وجود ندارد.
به صورت کلی دریچه های دیواری دارای ابعاد و انواع متفاوتی هستند از همین رو برای اینکه بتوانید بیشترین استفاده را از آنها ببرید، لازم است تا حتما کاربرد خود را مشخص کنید.

برچسب ها:
دیدگاه خود را بنویسید