» خانه » آشپزی » نحوه پخت غذای یتیمچه اصل

نحوه پخت غذای یتیمچه اصل

غذای یتیمچه برای اشخاصی که عاشق غذاهای دارای بادمجان است فوق العاده لذید خواهد بود. یتیمچه در کنار خورشت بادمجان، میرزاقاسمی، کشک بادمجان از بادمجان بعنوان اصلی ترین ترکیب در غذا بهره می برد. در ادامه بریم برای اماده کردن یه غذای یتیمچه عالی و خوشمزه.

غذای یتیمچه به اشکال مختلف پخت می شود و ما در این بخش از سایت آشپزی خود پخت غذای یتیچه با بادمجان را برایتان آماده کرده ایم. در ادامه مواد اولیه این غذا را شرح میدهیم.

مواد اولیه غذای یتیمچه بادمجان:

  • پیاز                                  پنج عدد  بزرگ
  • نمک، فلفل و زردچوبه          به مقدار لازم
  • سیب زمینی                        پنج عدد متوسط
  • گوجه فرنگی                       پنج عدد متوسط
  • رب گوجه                          یک و نیم قاشق غذا خوری
  • بادمجان                             پنج عدد متوسط
  • کره                                 سه قاشق غذا خوری
  • فلفل دلمه                            یک عدد بزرگ

برای طبخ هر غذای باید مراحل اصول آماده کردن آن را نیز بلد باشیم. در ادامه با چگونگی آماده سازی غذای یتیمچه بادمجان با شما خواهیم بود.

آماده سازی غذای یتیمچه بادمجان

قدم اول

ابتدا بادمجان‌ها را پوست گرفته  و حلقه حلقه کنید مقداری نمک روی آن‌ها بریزید و حدود نیم ساعت آن‌ها را کنار بگذارید تا نمک طعم تلخی بادمجان را به خوبی بگیرد و بعد بادمجان را شسته تا شوری نمک مزه آن را خراب نکند.

سوپ شیر خوشمزه رو چطوری درست کنیم؟
حتما بخوانید

قدم دوم

روغن یا کره را در قابلمه ریخته و داغ کرده سپس زردچوبه و پیازی که نگینی خرد کرده ایم را اضافه کرده و تا زمانی که پیاز به رنگ طلایی سرخ شود به قابلمه حرارت میدهیم.

گوجه ها را به طور حلقه ای برش داده و به قابلمه پیاز سرخ شده اضافه میکنیم سپس شعله را میزان ملایم گذاشته تا گوجه پخته شده و اب بیاندازد.

قدم سوم

بعد از 5 دقیقه بادمجان را روی گوجه چیده و فلفل دلمه نگینی خرد شده را بر روی بادمجان ریخته و سپس سیب زمینی های حلقه حلقه شده را روی فلفل دلمه ای بچنید. رب را به همراه نصف لیوان اب به همراه نمک و فلفل و زردچوبه مخلوط کرده و به همراه مقدار کمی روغن بروی مواد داخل قابلمه بریزید. درب قابلمه را گذاشته و بعد از 30 الی 45 دقیقه بنا به اندازه قابلمه و میزان حرارت اجاق تان چک کنین تا مواد داخل قابلمه کاملا پخته شود. غذای یتیمچه بادمجان شما آماده سرو و خوردن در کنار عزیزان تان است.

برچسب ها:
دیدگاه خود را بنویسید