فاوینو
0

آشنایی با فلورسئین دیلورات از برند سیگما آلدریچ

بازدید 74

آشنایی با فلورسئین دیلورات از برند سیگما آلدریچ

در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با یکی از محصولات مواد آزمایشگاهی به نام فلورسئین دیلورات از برند سیگما آلدریچ توضیح دهیم. فلورسئین دیلورات ، دارای کاربرد و خواص بسیار زیادی است. ماده آزمایشگاهی فلورسئین دیلورات، یک بستر فلوروژنیک مناسب برای لیپاز ها و استراز ‌ها می‌ باشد. از ماده مذکور برای انجام آزمایش لوزالمعده در راستای تشخیص پانکراتیت مزمن استفاده خواهد شد.

انجام یک آزمایش دقیق و درست مستلزم وجود شرایط آزمایشگاهی استاندارد و همچنین ترکیبات مورد استفاده ی سالم است. از این رو خلوص و اصل بودن فلورسئین دیلورات می تواند نقش مهمی در صحت نتایج تسعت های تحقیقاتی در زمینه بیماری های پانکراسی داشته باشد. به همین منظور برای جهت تهیه مواد علی الخصوص خرید اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی ، نیاز است که یک فروشگاه معتبر را انتخاب نمایید. فروشگاه دایا اکسیر با داشتن سابقه ی طولانی در راستای فروش محصولات آزمایشگاهی می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

برند سیگما آلدریچ

نحوه استفاده از فلورسئین دیلورات

نحوه استفاده از این ماده در آزمایش لوزالمعده به روش HPLC فاز معکوس می ‌باشد که در شرایطی ساده تجزیه و تحلیل خواهد شد. در این آزمایش فاز متحرک اسید فسفریک ، آب و استونیتریل می‌ باشد. ستون ‌هایی که برای ذرات در نظر گرفته شده ‌اند، دارای اندازه‌ های متفاوت بوده که کوچک ‌ترین آن ها ۳ میکرومتر است. در واقع این آزمایش یک روش کروماتوگرافی مایع به صورت مقیاس پذیر است. از این رو از این آزمایش در راستای جداسازی ناخالصی ‌ها به صورت مقدماتی استفاده خواهد شد. یکی دیگر از کاربرد های آن فارماکوکینتیک می ‌باشد. مهم ‌ترین مزیتی که ما می ‌توانیم برای این محصول نام ببریم کم عارضه بودن آن است.

مشخصات محصول فلورسئین دیلورات از برند سیگما آلدریچ

فلورسئین دیلورات، از جمله محصولات پرکاربرد آزمایشگاهی است. از آن در آزمایش های مختلف سرولوژی و بالینی استفاده می نمایند. این محصول به صورت جامد و پودر مانند عرضه می شود. از جمله مهم ترین کاربرد های این ماده استفاده در در آزمایش مهمی است که در راستای تشخیص اختلالات پانکراس استفاده می شود. مشخصات دقیق تر این محصول در جدول زیر ذکر شده است.

اطلاعات محصول فلورسئین دیلورات
نام لاتین Fluorescein dilaurate
نام فارسی فلورسئین دیلورات
فرمول شیمیایی 44 56 7
وزن مولکولی 696.91
شرایط نگه داری در جای خشک و به دور از رطوبت، دمای اتاق معادل 25 درجه ی سانتی گراد
ماهیت جامد

محصولات برند سیگما آلدریچ

آشنایی با بیماری اختلال پانکراس

لوزالمعده یک غده ی مختلط می باشد که در راستای هضم نمودن مواد غذایی مصرفی انسان و همچنین هموستاز گلیسمی نقش دارد. پانکرئوپاتی مزمن، یک بیماری است که به علت نارسایی ترشحی صورت می گیرد. در پی این بیماری، فرآیند التهابی پانکراس که در نهایت منجر به فیبروز لوزالمعده می شود، رخ می دهد.

این فیبروز باعث کاهش قابل توجه در ترشح آنزیم های پانکراسی می شود که برای هضم مواد غذایی ضروری هستند. این می تواند منجر به مشکلات گوارشی مانند نفخ، دل درد، اسهال و کاهش وزن شود. علاوه بر این، کاهش ترشح آنزیم های پانکراسی می تواند باعث کاهش جذب مواد غذایی و عناصر غذایی مورد نیاز برای بدن شود، که می تواند منجر به کمبود مواد مغذی و نقص وزنی شود.

درمان پانکرئوپاتی مزمن ممکن است شامل تغییرات در رژیم غذایی با مصرف غذاهای کم چرب و با قابلیت هضم بالا، مصرف آنزیم های پانکراسی مصنوعی برای جبران کاهش ترشح طبیعی آنزیم ها، داروهای ضد التهاب و در برخی موارد خاص، جراحی برای تسریع خروج مواد غذایی از روده می تواند شامل شود.

اهمیت تشخیص و درمان سریع پانکرئوپاتی مزمن بسیار مهم است، زیرا در صورت عدم درمان درست و به موقع، می تواند منجر به تشکیل تومورهای بدخیم در پانکراس و در نتیجه سرطان پانکراس شود که یک بیماری بسیار خطرناک و درمان سختی است.

این بیماری با از دست رفتن پیش رونده ی ترشحات برون ریز و درون ریز پانکراس مشخص می گردد. از این رو برای مطالعه در رابطه با غدد برون ریز و درون ریز پانکراس در این بیماران و سایر بیماری های مرتبط با گوارش غیر پانکراسی، از آزمایش های مختلفی استفاده می گردد. از جمله آزمایش های مذکور به شرح زیر می باشند:

تست پانکرئولاریل سرم (sPL)

تست تحمل گلوکز خوراکی (OGTT)

تست میزان HOMA (مدل هموستاتیک) در سرم

تست HPLC فاز معکوس

برای انجام این تست ها، استفاده از HPLC فاز معکوس ضروری می باشد. از این رو در تشخیص بیماری های وابسته به پانکراس، ماده ی فلورسئین دیلورات از اهمیت بالایی برخوردار است.

فرمول فلورسئین دیلورات

استعلام قیمت و خرید فلورسئین دیلورات

شما عزیزان میتوانید جهت استعلام موجودی و قیمت فلورسئین دیلورات به سایت شرکت دایا اکسیر مراجعه نمایید و از طریق راههای ارتباطی با کارشناسان تماس حاصل فرمایید. با توجه به نوسانات ارزی قیمت مواد شیمیایی متغیر میباشد و به همین جهت در سایت اعلام نگردیده است و میبایست قیمت های بروز را از کارشناسان دریافت نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر