فاوینو
0

مرکز آموزش 01 تهران کجاست؟ مرکز آموزش 01 ارتش جای خوبیه؟

مرکز آموزش 01 تهران
بازدید 99

فهرست مطلب

مرکز آموزش 01 تهران از معروف ترین پادگان های آموزشی ایران است. این مرکز آموزشی در منطقه شرق تهران قرار گرفته و هر ماده پذیرایی تعدادی از مشمولان دوره سربازی است. البته این مشمولان باید دارای مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکتری باشند.

در صورتی که شما دارای یک از مدارک دانشگاهی هستید، می توانید امیدوار باشید که دوره سربازی خود را در این مرکز آموزشی بگذرانید. طی این مقاله اختصاصی از بلاگ فاوینو به بیان مطالبی درباره مرکز آموزش 01 تهران پرداخته ایم. در صورت تمایل حتما از مطالب جذاب سایت بوفچه نیز دیدن کنید.

مرکز آموزش 01 تهران

مرکز آموزش 01 تهران

راه های دستیابی به مرکز آموزشی 01 تهران

پس از آن که محل گذراندن دوره سربازی شما مرکز آموزش 01 تهران شد، چگونگی رفتن به آن محل برای شما یکی از مهم ترین دغدغه ها خواهد بود. در این بخش از مقاله شما را با مسیر های که به مرکز آموزش 01 تهران ختم می شود، بیشتر آشنا می کنیم.

پایانه غرب (پایانه آزادی)

خط متروی زرد ( به سمت کلاهدوز) را سوار  بشید. ایستگاه نیرو هوایی (یک ایستگاه مانده به انتهای خط) از مترو پیاده شده و از ایستگاه خارج شوید. تاکسی و اتوبوس در بیرون ایستگاه ( خیابان پیروزی) به سمت پادگان حضور دارند.

این مسیر را پیاده و بدون سوار شدن به اتوبوس یا تاکسی در حدود 10 الی 15 دقیقه طی خواهید کرد.

پایانه جنوب

با خط اتوبوس BRT یا با تاکسی تا سه راه افسریه- از آن جا با تاکسی و اتوبوس تا درب پادگان.

پایانه آرژانتین

با تاکسی یا اتوبوس تا ایستگاه متروی مصلی ( خط قرمز) حرکت به سمت کهریزک- ایستگاه دروازه دولت از قطار پیاده شده، خط خود را تغییر دهید. خط زرد به سمت کلاهدوز را سوار شوید. ایستگاه نیرو هوایی (یک ایستگاه مانده به انتهای خط) از مترو پیاده شده و از ایستگاه خارج شوید.

تاکسی و اتوبوس در بیرون ایستگاه ( خیابان پیروزی) به سمت پادگان حضور دارند. حدود 10-15 دقیقه پیاده روی تا درب شمال پادگان یا مرکز آموزش 01 تهران است.

پایانه شرق

تاکسی های مستقیم برای سه راه افسریه از درب پادگان رد می شوند که می توانید با آن ها بیایید. یا با تاکسی از ترمینال تا 3 راه تهران پارس آمده، از آن جا با تاکسی های سه راه افسریه تا درب پادگان بیایید.

ایستگاه راه آهن تهران واقع در میدان شوش

از ابتدای خیابان ولی عصر در میدان شوش، با اتوبوس تا چهارراه ولی عصر آمده، از آن جا با خط زرد مترو (به سمت کلاهدوز) تا ایستگاه نیرو هوایی (یک ایستگاه مانده به انتهای خط) رفته، تاکسی و اتوبوس در بیرون ایستگاه ( خیابان پیروزی) به سمت پادگان حضور دارند. حدود 10-15 دقیقه پیاده روی تا درب شمال مرکز آموزش 01 تهران است.

فرودگاه مهرآباد

با تاکسی تا میدان آزادی آمده، از میدان آزادی خط متروی زرد ( به سمت کلاهدوز) را سوار شوید. ایستگاه نیرو هوایی (یک ایستگاه مانده به انتهای خط) از مترو پیاده شده و از ایستگاه خارج شوید. تاکسی و اتوبوس در بیرون ایستگاه ( خیابان پیروزی) به سمت پادگان حضور دارند.

مرکز آموزش 01 تهران

مرکز آموزش 01 تهران

امکانات رفاهی مرکز آموزش 01 تهران

مرکز آموزش 01 تهران جهت رفاه حال سربازان خود، همه نوع امکانات رفاهی را فراهم کرده است. از اصلی ترین امکانات رفاهی مرکز آموزش 01 تهران، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بوفه فست فود و انواع ساندویچ، کیک و کلوچه و بیسکوئیت، بستنی، غذاهای آماده مانند الویه و تنقلاتی مث چیپس و پفک و تخمه
 • بوفه فروش نوشیدنی ها مانند نوشابه، شیر، شیر کاکائو، شیرقهوه و انواع آب میوه ها به همراه بیسکوئیت، چیپس، پفک، تخمه، کلوچه. در این بوفه شامپو، صابون، لیف، کیسه ، کش و نخ و سوزن، دمپایی ، کلاه، اسکاچ، مایع دستشویی، مایع ظرفشویی، تیغ، کاغذ، خودکار، مدا، دفتر، واکس، فرچه و برس نیز به فروش می رسد
 • مرکز بازی های رایانه ای با 5تا ایکس باکس و چند تا پلی استیشن 2 و 1 با قیمت بسیار مناسب
 • کتابخانه و سالن مطالعه
 • سالن فوتبال
 • سالن بدنسازی
 • استخر
 • زمین های آسفالت فوتبال و والیبال و بسکتبال
 • چندین تلفن عمومی کارتی برای تماس
 • چند آرایشگاه
 • خیاطی
 • مرکز مشاوره

وسایل ضروری در مرکز آموزش 01 تهران

در روز اول ماه که برای پذیرش نیازی به همراه بردن وسایل نیست. چرا که پس از پذیرش و ثبت نام و دریافت لباس و پوتین چند روزی به شما مرخصی می دهند تا به شهر خود بازگردید. شما در طول این چند روز می توانید وسایل اولیه و ضروری را تهیه کرده و همچنین اقداماتی را روی لباس های خود انجام دهید.

منظور از اقدامات روی لباس انجام کار های مانند چاپ اتیکت نام، درج شماره یگان، دوخت خط قرمز کنار شلوار، دوخت علامت هشت نارنجی روی آستین و در صورت لزوم تعویض لباس با لباس سایز مناسب تر است. اما پس از بازگشت از مرخصی اولیه، حتما وسایل زیر را با خود داشته باشید:

 • لباس گرم در فصول سرد سال (اعزامی های 1 شهریور تا اعزامی های 1 اردیبهشت)
 • وسایل بهداشت فردی: مسواک،خمیر دندان، نخ دندان، کرم، صابون، شامپو، لیف، مایع دستشویی، حوله دست و صورت، پودر لباسشویی، اسکاچ، عطر کوچک.
 • دفترچه یادداشت کوچک، خودکار، کتاب یا مجله برای ساعات بیکاری
 • دفترچه بیمه، کارت ملی
 • آبلیمو، نبات، قرص سرماخوردگی، قرص اسهال و یبوست، قرص استامینوفن
 • قاشق، چنگال و کارد
 • حوله حمام، لباس زیر، زیر پوش یک دست سفید آستین دار یقه گرد (فرم پادگان)، دمپایی
 • لباس برای رفت و آمد در شهر

این موارد را از پادگان یا از بازار خیابان پیروزی که بسیار به پادگان نزدیک است را نیز می تونید تهیه کنید. بدون تردید خرید در تهران مسلما قدری گران تر از شهر شما خواهد بود.

مرکز 01 محلی برای خدمت سربازی با کلاس ها!

تمام سربازان حاضر در مرکز 01 نزاجا (نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران) حداقل دارای مدرک تحصیلی کارشناسی (لیسانس) بوده و از این جهت سطح فرهنگی این مرکز در سطح بالایی قرار دارد. در بازه های زمانی 6 الی 9 ماهه نیز گروهان خاصی برای افراد باهوش و با رزومه ایجاد شده که قادر به استفاده از کتابخانه اختصاصی و سایر تجهیزات مطالعه علمی را در زمان آموزش سربازی خواهند داشت.

بردن موبایل به پادگان 01 آزاده؟

تلن همراه خود را باید در هنگاتم ورود به پادگان به دژبان تحویل دهید و رسید را تا پایان روزهای آموزشی نزد خود نگه داشته و در زمان خروج تلفن همراه خود را پس بگیرید. اما برخی از قهوه خانه و سوپرمارکت های اطراف پادگان با دریافت مبالغ مشخصی پول گوشی تلفن همراه سربازان را در نزد خود امانت داشته و در ساعات مرخصی شهری میتوانید گوشی خود را گرفته و مورد استفاده قرار دهید. انجام این کار دارای خطرات خاص خود بوده و مزایای خود را نیز خواهد داشت. در صورت حضور اقوام در شهر تهران میتوانید گوشی خود را در منزل آن ها گذاشته و در ساعات مرخصی به دیدار خانواده نیز بروید.

خرید کارت تلفن در مرکز 01 ارتش

اما اگر ورود گوشی تلفن همراه به داخل پادگان ممنوع است چه باید کرد؟ خرید و تهیه کارت تلفن یکی از اصلی ترین دغدغه های سربازان بوده و پیشنهاد میشود پیش از ورود به پادگان حداقل 3 الی 5 کارت تلفن خریداری کنید و با خود به مرکز آموزشی ببرید. خرید کارت کار اسانی نبوده و با توجه به حضور بالا 2000 سرباز منتظر خرید کارت تلفن و ازدحام بالای سربازان شاهد صحنه های دلخراشی برای خرید کارت تلفن خواهید بود.

پیشنهاد میشود در صورت آشنایی با سربازان ساکن تهران بعد از یکی دو هفته، مبلغی به سربازان داده تا آن ها از مراکز دفتر پیشخوان محل سکونت شان (اطراف پادگان ها) برای شما کارت تلفن تهیه نمایند.

مرخصی های مرکز آموزش 01 تهران

به جز روزایی که نگهبان هستید، در بقیه روزا می توانید همون اول صبح دفترچه مرخصی (از خود بوفه پادگان باید تهیه کنید) برای خروج عصر بنویسید. از ساعت 4 یا 5 عصر تا صبح فردا می توانید درخواست بنویسید. البته شب هم فقط می توانید تا قبل 9 در 6ماهه اول سال و قبل از 8.5 در 6 ماهه دوم سال برگردید.

مرخصی برای موقعیت های اضطراری و مرخصی های بلند مدت چند روزه هم می توانید با فرمانده یگان صحبت کنید که معمولا در صورت موجه بودن دلیل، با درخواست شما موافقت می شود.

مرکز آموزش 01 تهران

مرکز آموزش 01 تهران

دیدار و تماس خانواده سرباز در مرکز آموزش 01 تهران

در مرکز آموزشی 01 تهران هر یگان یه شماره تلفن مخصوص دارد که بعد از مشخص شدن یگان و حضور در یگان می توانید آن شماره را در اختیار خانواده خود قرار دهید تا با شما تماس بگیرند. البته ساعت مکالمه 4دقیقه بیشتر نبوده و بعد از 4 دقیقه تلفن خود به خود قطع می شود.

همچنین تعدادی تلفن کارتی هم در محوطه پادگان هست که می توانید از آن برای تماس با خانواده استفاده کنید. در روزهای خاصی خانواده ها می توانند برای دیدن فرزندان خود به پادگان مراجعه کنند. درب جنوب پادگان یه اتاق دیدار خانواده با سرباز دارد.

خانواده ها در آن روزهای مشخص به بخش مراجعه کرده و سپس مسئول این بخش سرباز رو از یگان مربوطه صدا می زند. فرایند ملاقات حضوری دیدار سرباز با خانواده اینگونه در مکز آموزش 01 فراهم می شود.

 

 

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر