فاوینو
0

20 نکته از معیارهای زن خوب برای پسرم | چگونه برای پسرم زن بگیرم؟

معیار های زن خوب برای پسر
بازدید 232

فهرست مطلب

بسیاری از خانواده با در نظر گرفتن معیارهای زن خوب برای پسر  قصد دارند تا زندگی شاد و آرامی را برای آن ها رقم بزنند. پسر ها به دلایل بسیار مانند نبود کار یا عدم ثبات اقتصادی، از ازدواج فراری هستند. به طور حتم اگر پس مطمئن شود که دختر در روز های سخت کنار او است، حتما برای ازدواج پیش قدم می شود.

مطمئنا آن ها بار ها از خود پرسیده اند که زن خوب و ایده آل چه معیار های باید داشته باشد؟ بدون تردید کمک گرفتن از خانواده و توجه به معیار های بیان شده از سوی آن ها، می تواند مسیر انتخاب همسر را برای پسر ها روش کند.

طی این مقاله اختصاصی از بلاگ فاوینو به جمع آوری مطالبی درباره معیار های زن خوببرای پسر پرداخته شده است. امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله، برای شما و اعضاء خانواده مفید باشد. همچنین در صورت علاقه از مطالب بوفچه نیز، دیدن کرده و از خواندن آن مطالب لذت ببرید.

معیارهای زن خوب برای پسر

معیارهای زن خوب برای پسر کله شق

مهم ترین معیارهای زن خوب برای پسر

مهم ترین مسئله ای که پسر ها در ابتدای مسیر انتخاب دختر مناسب برای ازدواج با آن رو به رو هستند، خودشناسی است. در واقع قبل از هر چیزی پسر باید به شناخت کافی از خود برسد. نیاز ها و خواسته های خود از زندگی و همسر را درک کند.

خانواده به پسر بیان می کنند که در راه ازدواج ، امید ، انگیزه و اراده ، شایستگی ، وفاداری و هدفمندی مسائلی اساسی هستند. در زمان انتخاب همسر باید این ویژگی ها هم در پسر و هم در دختر انتخابی وجود داشته باشد تا ازدواج به خوشبختی ختم شود.

البته خانواده ها معیارهای زن خوب برای پسر  را در کنار این مسائل مهم قرار می دهد. سپس از فرزند پسر خود می خواهد که همه این مسائل و معیار ها را در نظر بگیرد. در ادامه به بیان برخی از معیارهای زن خوب برای پسر پرداخته شده است.

علاقه داشتن به دختر

از مهم ترین معیارهای زن خوب برای پسر که خانواده آن را گوش زد می کند، علاقه مندی به دختر است. در واقع عشق و علاقه اولین و مهم ترین معیاری است که برای ازدواج باید بین دو نفر وجود داشته باشد.البته عدم علاقه به یکدیگر در آینده می تواند منجر به مشکلاتی در زندگی مشترک مانند خیانت و طلاق زوجین شود.

داشتن تفاهم و سلایق مشترک با او

داشتن تفاهم بدین معنا نیست که دختر و پسر باید در تمامی زمینه ها هم نظر باشند یا تمام علایق و عقاید تان مشترک باشد. بلکه کافی است در زمینه های اساسی و پایه ای زندگی عقاید شبیه به هم داشته ، همدیگر را درک کرده و به نظرات و علایق هم احترام بگذارند.

صداقت و اعتماد

از مهم ترین معیارهای زن خوب برای پسر خانواده، داشتن صداقت است. همدختر و پسر باید با یکدیگر صادق باشند تا به خوبی زندگی کرده و همچنین به یکدیگر اعتماد داشته باشند. پنهان کاری و دورغ تنها اعتماد طرفین را از بین می برد.

از طرفی در زندگی مشترکی که زوجین به یکدیگر اعتماد ندارند مشکلات زیادی وجود دارد که غالبا منجر به جدایی می شوند.

تعهد و وفاداری

وفاداری یکی از مهم ترین معیارهای زن خوب برای پسر از سوی خانواده بوده و آن ها به پسر خود در این باره تاکید بسیار می کنند. پس قبل از ازدواج حتما از وفاداری طرف مقابل به خود اطمینان حاصل کرده و مطمئن شوند او شخصی متعهد به قول ها و وظایف خود در زندگی است .

داشتن اخلاق خوب

اخلاق یکی دیگر از مسائل مهم برای انتخاب همسر  بوده و  زن مناسب برای ازدواج باید اخلاقی متناسب با  معیار های پسر داشته باشد. زنی که عصبانی یا پرخاشگر است یا نوسانات خلق و خو دارد، علاوه بر مشکلاتی که رقم می زند، نمی تواند مادر مناسبی برای فرزندان باشد.

معیارهای زن خوب برای پسر

معیارهای زن خوب برای پسر دم بخت

خوش قلبی و مهربانی

روحیه ی زن ها بسیار لطیف تر از مرد ها بوده و محبت آن ها هم بیشتر است. بدون تردید خوش قلبی و مهربانی زن، یکی از لازمه زندگی سالم و شاد است.

عاقل بودن

مرد ها هم مانند زن ها نیاز به شخصی دارند تا در بروز مشکلات در کنار آن ها باشد و بتواند به او در حل مشکلات کمک کند. زن مناسب و ایده آل از نظر خانواده پسر، باید شخصی عاقل و باهوش باشد تا بتواند مسائل را به خوبی مدیریت کند.

داشتن خانواده ای با شرافت

خانواده در تربیت فرزند نقش به سزایی دارد و می توان گفت خانواده های خوب فرزندان خوبی هم تربیت می کنند. بدون شک از مهم ترین معیارهای زن خوب برای پسر، توجه به خانواده و نوع رفتار دختر با خانواده خود است. زنی که به خانواده خود اهمیت ندهد و احترام نگذارد، چطور می تواند به  همسر و خانواده او اهمیت دهد؟

زن قوی و مستقل

در صورتی که زن بیش از اندازه به همسر وابسته باشد، او  را خسته و دلزده می کند. زنان وابسته حتی در حل مشکلات خود هم به مشکل بر خورده و نیاز به کمک اطرافیان دارند. پس چگونه می توانند یک زندگی را مدیریت کنند؟

کنترل خشم و آرام بودن

تمامی افراد نیازمند آرامش در زندگی بوده و همسر نقش بسیار مهمی در این آرامش ایفا می کند. در نتیجه بهتر است پسر زنی را انتخاب کند که بتواند آرامش خود را حفظ کرده و در عصبانیت، خشم خود را کنترل کند. زیرا خشم کنترل نشده می تواند به دعوا و پشیمانی ختم شود.

شناخت از اهداف خود

از مهم ترین معیارهای زن خوب برای پسر، داشتن شناخت کافی از اهداف و خواسته های خود در زندگی است. همچنین با پذیریش خطاهای  خود، برای رسیدن به اهداف و آرزوهایش تلاش کند. افراد بی هدف هم خودشان و هم  همسر خود را دچار سردرگمی می کنند.

خدا ترسی

کسی که از خدا ترس است بسیاری از گناهان و کار های اشتباه را انجام نمی دهد. بنابراین سعی خواهد کرد تا انسانی رفتار کند. بدون شک چنین زنی برای ازدواج بسیار مناسب خواهد بود.

سلامت جسمی و روحی

توجه به سلامت روحی و جسمی طرف مقابلف از ویژگی ها و معیار های مهم در انتخاب زن است. البته که بسیاری از مشکلات جسمی و روحی قابل درمان هستند اما آگاهی مرد از آن مشکلا، می تواند فرایند درمان را آسان تر کند.

مسئولیت پذیر بودن زن

مسئولیت پذیری در زندگی برای هر فردی لازم بوده و زن هم باید از مسئولیت ها و وظایف خود در زندگی آگاه باشد.

حامی مرد بودن

از معیارهای زن خوب برای پسر، حمایت او از تصمیمات همسر خواهد بود. همچنین او با مثبت اندیشی و تقویت روحیه ی همسر، در رسیدن به اهداف مرد به او کمک می کند. در غیر این صورت همه چیز برای  خیانت مردان و زنان فرام می شود.

معیارهای زن خوب برای پسر

معیارهای زن خوب برای پسر جوان

 همراه ، همدل و اهل سازش

زندگی همواره روی خوش خود را به شما نشان نمی دهد و سختی های بسیاری برای شما رقم می زند در نتیجه زن مناسب کسی است که بتواند در هنگام سختی نیز کنار همسر خود  باشد.  همچنین گاهی نیاز است که با برخی مسائل سازش به خرج داده و با وجود آن ها زندگی کند.

از دیگر معیارهای زن خوب برای پسر، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امانتدار و رازدار
  • توجه به مسائل مالی
  • همسطح بودن
  • جذابیت

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر