فاوینو
0

معرفی بهترین مارک پارکت ترکیه با قیمت مناسب با 9 ویژگی خرید پارکت

پارکت ترکیه برای منزل
بازدید 128

فهرست مطلب

انتخاب بهترین مارک پارکت ترکیه  در زمان بازسازی ساختمان مورد نظر، یکی از مهم ترین مسائل بوده و مطمئنا شخص در چنین موقعیتی، با دغدغه های بسیاری مواجه خواهد شد. بدون تردید قیمت مناسب پارکت به اندازه کیفیت آن، برای شخص دارای اهمیت است. زیرا او باید با توجه به بودجه مورد نظر خود، برای انتخاب پارکت اقدام کند. بنابراین این انتخاب او، نیاز مند دقت، توجه و ریزبینی بسیار است.

در زمان انتخاب باید فاکتور های مانند قیمت مناسب پارکت، کشور سازنده آن و جنس پارکت در کنار رنگ آن را در نظر داشته باشد. طی این مقاله اختصاصی از سوی بلاگ فاوینو به بیان مطالبی در رابطه با بهترین مارک پارکت ترکیه و قیمت آن خواهیم پرداخت. امیدورایم این مطلب در زمان خرید پارکت برای شما مفید باشد. همچنین در صورت علاقه از مطالب سایت بوفچه نیز، دیدن کنید.

پارکت ترکیه برای اداره

پارکت ترکیه برای اداره

منظور از پارکت یا کف پوش چیست؟

پارکت، کف‌پوشی از جنس چوب است که برای داخل ساختمان از استفاده خواهد شد. در زمان نصب، قطعات پارکت را به صورت موازی در کنار هم قرار خواهند داد تا کف ساختمان پوشیده شود. امروزه کف‌پوش‌ های جدیدی با مواد ام دی اف و اچ دی اف وارد بازار شده اند که لمینت نام داشته و به اشتباه با نام پارکت در بازار عرضه خواهند شد. این مواد جدید برای نصب موقتی مناسب بوده و فاقد ویژگی ‌های بنیادی پارکت هستند.

پارکت ها در ابعاد و اندازهای مختلف مانند ۲۵*

۲ متر و۳۰*۱ متر وجود دارند که بخاطر وجود بعضی از مواد پلاستیکی موجود در آن، مانع از خوردگی ‌های موریانه و حشرات خواهند شد. همچنین به علت این که از چوب در ساختار آن استفاده شده است، نباید در مجاورت با رطوبت و آب باشد. پارکت به پوشش هائی اطلاق خواهد شد که معمولاً از جنس چوب یا از مشتقات آن ساخته شده و به صورت های مختلف قابل اجرا بر روی کف ساختمان است.

مناسب ترین مارک پارکت ترکیه برای منزل و فروشگاه

افرادی که به دنبال بازسازی کف خانه و زیبا سازی آن هستند، مطمئنا اولین انتخاب آن ها پارکت خواهد بود. آن ها می توانند از بین پارکت های مختلف در بازار، بهترین مارک پارکت از کشور ترکیه را انتخاب کنند. بهترین مارک پارکت کشور ترکیه، دارای مزیت های بسیاری است که افراد با انتخاب آن، می توانند از این مزایا بهره مند شوند. اما بهترین مارک پارکت ترکیه و دیگر کشور های موجود در بازار ایران، شامل لیست زیر خواهند بود:

پارکت ترکیه برای منزل

پارکت ترکیه برای منزل

انواع پارکت ترکیه

 • پارکت ترکیه ای جی تی
 • پارکت ترکیه ایشیک
 • پارکت ترکیه چامسان
 • پارکت ترکیه آکوا فلورپن
 • پارکت ترکیه دنیز
 • پارکت ترکیه لام
 • پارکت لیگنا ترکیه

کشورهای دیگر نیز در زمینه تولید پارکت قدرتمند عمل کرده و در ادامه بررسی 3 نوع پارکت جهانی پرداخته شده است:

بهترین پارکت لمینت ایشیک

پارکت لمینت ایشیک نیز، بی شک از بهترین مارک پارکت لمینت در بازار ایرن محسوب شده و کشور تولید کننده پارکت لمینت ایشیک، ترکیه است. این لمینت دارای مقاومت سایشی AC4 ، بوده و می توان از آن در فضا های با تردد متوسط مسکونی یا غیرمسکونی استفاده کرد. همچنین بهترین مارک پارکت ایشیک کلیک های بسیار مقاومی دارد که امکان خرد شدن و درز افتادن بین تایل ها را تقریباً غیر ممکن خواهد کرد.

نکته مثبت دیگری که در مورد پارکت لمینت ایشیک وجود دارد این است که سطح آن کاملاً بدون روزنه بوده و لایه پوششی مقاوم در مقابل دمای بالا که از ملامین رزین است؛ روی آن را قرار دارد. پس حتی تماس با سیگار روشن، آسیب چشمگیری به این پارکت نخواهد رساند.

پارکت لمینت هیرو

پارکت لمینت هیرو را می توان بدون اغماض یکی از بهترین مارک پارکت لمینت های در بازار بوده و پارکت لمینت هیرو ساخت کشور چین و تحت لیسانس آلمان و در 16 رنگ تولید شده است.. از نظر مقاومت سایشی در کلاس AC4 دسته بندی شده و بنابراین از آن، می توان در فضاهای مسکونی که جزء فضاهای با تردد متوسط استفاده کرد.

این لمینت دارای کلیک هایی بسیار  قوی و با استحکام است که پس از نصب هیچگونه فاصله ای بین تایل ها ایجاد نخواهد شد. علاوه بر این، پارکت لمینت هیرو دارای برجستگی و فرو رفتگی (Embossed) در سطح است که زیبایی و جذابیت آن را دوچندان کرده است.

پارکت لمینت زنیت

پارکت لمینت زنیت محصول بی نظیر کشور روسیه بوده که به لحاظ ظاهری و کیفیت از ویژگی های بی نظیری برخوردار است. این پارکت لمینت کاملاً ضد خش بوده و پهنای بیشتری نسبت به سایر پارکت لمینت ها دارد. مغزی به کار رفته در آن بسیار مقاوم است، به نحوی که عمر مفیدی بیش از 20 سال دارد. ساختار کلیک در پارکت لمینت زنیت آن به شکل V-GROOVE یا همان شیاردار خواهد بود، یعنی پس از نصب درزی بین تایل ها به وجود خواهد آمد که آن را بسیار به پارکت های چوبی طبیعی تشبیه کرده اند.

قیمت پارکت ترکیه در ایران

کف پوش ها برند ترکیه نیز، خوب و بد دارند؛ ولی در حالت کلی لمینت های ترک کیفیت مطلوبی از خود نشان داده اند. بهترین مارک پارکت ترکیه، در مقابل ضربه و خش مقاومت خوبی از خود نشان داده و  همچنین در مقابل رطوبت سریع از بین نخواهد رفت. پارکت های ترک که در ایران ساخته خواهند شد، تنوع بالایی دارند. مطئنا یکی از فاکتور ها در زمان خرید این کف پوش ها، قیمت مناسب پارکت است که یک دغدغه مهمی در ذهن خریدار به شمار خواهد رفت.

پارکت های ترک، قیمت یکسانی ندارند؛ زیرا عوامل زیادی در هزینه آن ها تأثیرگذار هستند. از مهم ترین فاکتور ها و عواملی تعیین کننده قیمت مناسب پارکت کشور ترکیه، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضخامت
 • جنس مغزی
 • درجه مقاومت سایشی

البته بیشتر بهترین مارک پارکت های ترکیه با استفاده از به روز ترین و پیشرفته ترین فناوری ها ساخته شده اند. بنابراین در سراسر دنیا بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت. بهتریت مارک پارمت ترکیه، از  قیمت مناسب پارمت بهره مند بوده و می تواند یکی از ایده آل ترین گزینه برای خریداران واقعی باشد.

تفاوت پارکت لمینت ترکیه خوب و بد

در صورتی که خریدار برای اولین بار قصد خرید بهترین مارک پارکت را دارد، اطلاعات در رابطه با تفاوت میان یک پارکت خوب و بد برای او بسیار حائز اهمیت خواهد بود.امروزه برند های مختلفی در زمینه تولید پارکت فعالیت داشته و تقریبا این کف پوش ها از لحاظ ظاهری، شباهت بسیاری با یکدیگر دارند. بنابراین انتخاب بهترین مارک پارکت، بسیار سخت و دشوار خواهد بود.پارکت های بد به مرور زمان، دچار تغییر رنگ خواهند شد.

همچنین مقاومت بسیار ضعیفی در برابر آب داشته و بسیار آسیب پذیر هستند. اما پارکت های خوب ،از دوام بسیار بالایی برخوردار بوده و  همچنین از آن ها، می توان برای مدت زمان زیادی استفاده کرد. فاکتور ماندگاری بالا و دوام بسیار زیاد، نقش تعیین کننده در هنگام انتخاب بهترین مارک پارکت را بازی خواهند کرد.

انواع پارکت ترکیه

تفاوت انواع پارکت ترکیه

اصلی ترین مشخصات پارکت لمینت خوب

ضخامت تایل لمینت در دوام و صدایی که  با قدم زدن روی آن شنیده خواهد شد، تاثیر زیادی در زمان انتخاب بهارین مارک پارکت دارد. هرچه تایل ضخامت بیشتری داشته باشد، دوام آن بیشتر بوده و در نتیجه افراد، دیگر مجبور نخواهند بود که در دراز مدت آن تایل را تغییر دهند. توجه به این نکته ضروری است که منظور از ضخامت تایل، ضخامت مغز HDF است.

لمینت ها در ضخامت های 7، 8، 10 و 12 میلی متر تولید خواهند شد که پرکاربرد ترین آن ها، لمینت ‌های 8 میلی متری هستند.

درجه بندی AC توسط لمینت سازان ابداع شده و این درجه بندی به خریدار کمک خواهد کرد که پارکت مورد نیاز خود را انتخاب کند. این درجه بندی به 5 قسمت تقسیم بندی شده است، که در پارکت ترکیه شامل موارد زیر خواهد بود:

AC1: اولین درجه مقاومت سایشی بوده و البته این درجه منسوخ شده است.

AC2: این درجه مانند درجه‌ی اول در ایران به ندرت پیدا  خواهد شد.

AC3: این درجه پارکت ترکیه برای خانه ‌ها، اتاق‌ های هتل و مکان ‌های تجاری کم تردد مناسب خواهد بود.

AC4: این درجه برای مغازه‌ ها و خانه ‌ها مناسب است.

AC5: این درجه پارکت ترکیه برای مکان ‌های پرتردد تجاری مانند پاساژ‌ ها، بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ویژگی های ایده آل ترین و بهترین مارک پارکت ترکیه

 1. هر چه پارکت از مواد اولیه بهتری تهیه شده باشد به طبع استقامت آن نیز بالاتر خواهد بود.
 2. پارکت لمینت های مرغوب عمر مفیدی بیش از 25 سال دارند. دوام پارکت لمینت ارتباط مستقیمی با کیفیت لایه مغزی آن دارد.
 3. پارکت لمینت های مرغوب دارای لایه های محافظ باکیفیتی هستند که بر اثر خراش و ضربه صدمه نخواهند دید. همینچین در صورتی که افراد، حیوان خانگی داشته باشند؛ پارکت لمینت انتخابی آن ها، آسیب نخواهد دید.
 4. لمینت هایی که از کیفیت بالای ساخت برخوردارند، در معرض نور خورشید تغییر رنگ نخواهند داد.
 5. لایه های محافظ در پارکت لمینت های با کیفیت در برابر سیگار مقاومت خوبی از خود نشان خواهند داد.
 6. در صورتی که از بهترین مارک پارکت با کیفیت در ساختمان هایی که دارای سیستم گرمایش از کف هستند استفاده شود، نه تنها آسیب نخواهند دید؛ بلکه امکان انتفقال گرما را نیز، دارند.
 7. بسیاری از پارکت لمینت های نامرغوب فاقد لایه اورلی بوده و به همین دلیل خیلی زود، فرسوده خواهند شد. در نهایت این امر، منجر به از دست دادن زیبایی محیط خواهد شد
 8. کلیک درواقع همان برآمدگی و فرورفتگی های دور پارکت لمینت است که در هنگام نصب درون یکدیگر قفل خواهند شد. کلیک ها در پارکت لمینت های باکیفیت استحکام بالایی دارند.
 9. پارکت لمینت های مرغوب پس از خیس شدن در صورتی که به موقع برطرف شوند، زیبایی خود را از دست نخواهند داد.
بازسازی خانه با پارکت ترکیه

بازسازی خانه با پارکت ترکیه

سخن پایانی

بدون شک انتخاب بهترین مارک پارکت ترکیه در کنار قیمت مناسب آن، دغدغه بسیاری از افراد است.البته این انتخاب برای افرادی که نخستین بار قصد خرید پارکت را دارند، بسیار سخت خواهد بود. این افراد در زمان خرید باید به قیمت مناسب پارکت، رنگ، جنس و ضخامت تایل ها توجه کنند. مطئمنا با انتخاب یک پارکت ایده آل و با دوام ، زیبایی ساختمان مورد نظر دو چندان خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر