سلامت

برای خوشگل شدن جنین چی بخوریم؟ | 19 خوراکی برای زیبایی نوزاد در دوران بارداری

فهرست مطلب

برای خوشگل شدن جنین در دوران بارداری چی باید خورد؟ انسان ها ذاتا زیبایی هستند. یکی از آرزوهای همیشگی پدران و مادران هم زیبایی فرزندانشان بوده، اگرچه زیبایی کودکان بیشتر از هر چیزی مربوط به ژنتیک  خواهد بود. در طب سنتی برای این امر توصیه‌هایی شده است مثل اینکه که اگر زن باردار در طول مدت بارداری خوراکی‌های خاصی را بخورد به زیبایی فرزند خود کمک زیادی کرده است.

انتخاب درست مواد غذایی توسط مادران در دوران بارداری، تاثیر زیادی بر روند رشد فیزیکی جنین داخل رحم این افراد داشته و بر زیبایی او اثر می¬گذارد. ممکن است بعضی مادران باردار از این موضوع آگاه نباشند که مصرف برخی مواد غذایی در این دوران حساس می¬تواند جنین درون رحم آن¬ها را به یک کودک زیبا و تنومند تبدیل کند.

در این مطلب مجموعه ای از نکات مهم در زمینه خوشگل شدن جنین را ارائه خواهیم کرد. امیدواریم با مطالعه این مقاله اختصاصی تالیف شده از طرف بلاگ سایت فاوینو نکات جدیدی به زندگی شما افزوده گردد و در طی سالیان متمادی از آن استفاده کرده و لذت ببرید. همچنین می توانید از پست های دیگر سایت بوفچه مون هم بازدید کنید.

خوشگل شدن جنین
خوشگل شدن جنین

برای خوشگل شدن جنین چه کارهایی باید انجام داد؟

در کتب مربوط به بارداری و مسائل رشد جنین چندین نکته در رابطه با خوشگل شدن جنین و تاثیر در زیبایی بیان شده است. طبق تحقیقات دانشمندان در این زمینه عموما نوع خوراک، خواب و اندازه اضطراب و استرس مادران باردار در این امر موثر خواهد بود. در کتاب کافی از امام صادق (ع) نقل شده:

ایشان در حالی که به کودکی زیبا می‌نگریست فرمود: باید پدر این پسر بچه، گلابی خورده باشد. همچنین روایت شده است که پیامبر (ع) گلابی‌اش را تکه کرد و به جعفر‌بن‌ ابی‌طلالب داد و به او فرمود :بخور! همانا گلابی رنگ را جلا می‌دهد و فرزند را نیکو می‌گرداند.

غذاهای مانده رنگ بچه را تیره می‌کند. ادویه‌ های تند مانند فلفل، خردل، دارچین، نعناع به صورت زیاد نباید مصرف گردد. از مصرف زیاد نمک و خیار شور (به خصوص در سه ماه آخر) باید پرهیز شود. کلا زن باردار از مصرف غذاهای آماده و به خصوص غذاهایی که مواد نگهدارنده دارد مثل: سوسیس و کالباس، انواع سس‌ها، نوشابه و کنسروها باید پرهیز کند.

برای خوشگل شدن جنین مصرف چه خوراکی هایی بسیار موثر است؟

برای خوشگل شدن جنین در کتب طب سنتی و اسلامی علاوه بر خوراک مادر باردار به نوع تغذیه پدر قبل از بسته شدن نطفه جنین نیز بسیار تاکید شده است. در این قسممت از متن به برخی از این خوراکی ها اشاره خواهیم کرد:

خوشگل شدن جنین
راه های خانگی خوشگل شدن جنین

انار برای خوشگل شدن جنین

خوردن انار شیرین موجب خوشگل شدن جنین شده و او را زیبا می کند. انار هم از جمله میوه های فصلی است که خواص فراوانی در تغذیه دوران بارداری و بر روی جنین دارد و یکی از فواید و خواص آن تاثیر بر زیبایی جنین است. انار در فصول سرد سال وجود دارد و در فصول دیگر سال می توان از سایر اشکال آن مثل رب انار یا آب انار استفاده کرد. خانم های حامله در صورت استفاده از آب انار سعی کنند از آب انار طبیعی استفاده نمایند و از مصرف آب انارهایی که حاوی مواد نگهدارنده بوده یا ترکیبات نامعلومی دارند خودداری کنند

خوردن گلابی برای خوشگل شدن جنین

خوردن گلابی توسط پدر ، سبب زیبایی فرزند می‌شود و مایه قوت قلب، پاکی معده، صفای دل، دلیری و زیبایی بچه می‌شود. از آن جایی که گلابی هم جزء میوه های فصلی می باشد در فصول دیگر سال که این میوه وجود ندارد می توان از برگه گلابی یا کمپوت خانگی آن استفاده کرد.

برای داشتن فرزند زیبا، مصرف گلابی را چه پیش از اقدام به بارداری و چه در زمان بارداری فراموش نکنید. مصرف گلابی مخصوصا در ماه دوم بارداری که زمان تشکیل اعضاء صورت جنین است به زنان باردار توصیه می شود. همچنین قبل از اقدام به بچه دار شدن، می بایست بیشتر توسط مرد باشد. مصرف گلابی در زمان بارداری علاوه بر زیبایی جنین در جلوگیری از یبوست بارداری هم موثر است.

گلابی
گلابی برای خوشگل شدن جنین

آناناس

خوردن آب اناناس به همراه یک قاشق عسل برای نظافت، زیبایی و شادابی پوست مادر و جنین مفید است. بر اساس اعتقادات هندی ها، مصرف آناناس (که یک میوه غنی از ویتامین C می باشد) توسط مادران باردار، رنگ پوست جنین درون رحم این افراد را بهبود می بخشد.

بنابراین، می توان ادعا کرد که نوشیدن یک لیوان آب میوه آناناس، یک بار در هفته به مادر باردار کمک می کند تا نوزادی سالم و قوی با پوستی روشن و شفاف به دنیا بیاورد.

سیب برای خوشگل شدن جنین

سیب در زیبایی کودک نیز نقش زیادی ایفا می‎کند. اگر در ماه هشتم بارداری به دفعات بر سیب سرخ سوره یوسف خوانده شده و زن باردار بخورد کودکی زیبا خواهد داشت. سیب از جمله میوه هایی است که تقریبا در چهار فصل سال به شکل های مختلف وجود دارد. سیب از جمله میوه های مهم و تاثیر گذار بر زیبایی جنین است. خوردن روزانه 3 عدد سیب (تقریبا) نقش مهمی می تواند بر زیبایی جنین داشته باشد.

مخصوصا خوردن سیب قرمز در ماه هشتم بارداری توصیه شده است. در ماه هشتم بارداری، مادران باردار می توانند سوره یوسف را بر یک عدد میوه سیب سرخ خوانده و آن را میل نمایند که انشاء الله تعالی تاثیر بسیاری در زیبا شدن جنین خواهد داشت. سیب علاوه بر تاثیر در زیبا شدن جنین دارای خواص مختلفی هم در دوران بارداری می باشد.

رازیانه

اگر می‎خواهید نوزادی با چشمان شهلا و زیبا داشته باشید توصیه می‎شود مصرف رازیانه و بادیان را فراموش نکنید.

به برای خوشگل شدن جنین

مصرف به، خطر سقط جنین را کاهش داده، نوزاد را خوش آب و رنگ کرده و از ویار زنان باردار جلوگیری می‎نماید. میوه به از جمله میوه های مهمی است که خوردن آن در زمان بارداری توصیه شده است. این میوه نقش بسیار مهمی در زیبایی جنین دارد.

علاوه بر این، میوه به در باهوش و خوشبو شدن جنین هم مؤثر بوده و همچنین موجب جلوگیری از سقط جنین می شود. میوه به همچنین در تقویت قلب هم نقش مهمی دارد. مادران باردار سعی نمایند خوردن میوه به در دوران بارداری و علی الخصوص در ماه اول بارداری را فراموش نکنند.

از آن جایی که در ماه اول بارداری قلب جنین تشکیل می شود و میوه به هم در تقویت قلب مؤثر است پس مصرف میوه به در ماه اول بارداری حائز اهمیت فراوانی است. به از جمله میوه های فصلی است و عموما در فصول سرد سال وجود دارد.

در فصول دیگر سال که میوه به وجود ندارد می توان از برگه این میوه استفاده کرد. برگه به را می توان از مغازه های آجیل فروشی تهیه نمود.

هلو

زنان باردار اگر می‌خواهند بچه‌ای زیبا داشته باشند باید هلو میل کنند. خوردن هلو سموم را از بدن دفع می‌کند. هلو نیز از جمله میوهای فصلی است که به اشکال مختلف و بیشتر در فصل تابستان وجود دارد و از میوه هایی است که خوردن آن توسط زنان حامله بر زیبایی جنین آن ها موثر است.

در فصول دیگر سال که این میوه وجود ندارد می توان از برگه های خشک شده آن استفاده کرد. برگه های هلو را می توان از آجیل فروشی ها تهیه نمود.

توت فرنگی

خوردن توت فرنگی نیز در زیبایی رخ جنین و شادابی پوست زن باردار تاثیر دارد.

تارت توت فرنگی
توت فرنگی برای خوشگل شدن جنین

عناب

خانم های باردار اگر خواهان فرزندی زیبا و خوش آب و رنگ هستید، مصرف عناب در زمان بارداری را از دست ندهید! عناب علاوه بر تاثیر در زیبایی جنین، در خوش آب و رنگ شدن پوست صورت جنین هم بسیار مؤثر می باشد.

خوردن عناب در تمام طول دوران بارداری و علی الخصوص در ماه دوم بارداری که ماه تشکیل اجزاء چهره جنین است به خانم های حامله توصیه می گردد. عناب را می توان به صورت میوه تازه آن مصرف کرد یا از خشک شده آن استفاده نمود. از این رو می توان در تمام فصول سال از این میوه استفاده کرد.

خربزه

خانم های بارداری که خواهان جنین زیبا و خوش اخلاق هستند، مصرف خربزه را در دوران حاملگی فراموش نکنند. پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در مورد مصرف خربزه در زمان آبستنی فرموده اند: هیچ زن بارداری نیست که خربزه با پنیر بخورد مگر اینکه نوزادش خوش چهره و خوش خلق می گردد.

پس خانم های حامله برای داشتن فرزند زیبا از خوردن خربزه در زمان بارداری غفلت نکنند و گاهی هم آن را با پنیر میل نمایند. لازم به توضیح است که خانم هایی که دارای فشار خون بارداری هستند در مصرف خربزه کمی احتیاط کنند. خربزه به شکل های مختلف معمولا در فصول زیادی از سال وجود دارد.

آب انگور

به دلیل این که آب انگور غنی از اسید های آلفا هیدروکسی (AHA) است، برای افزایش میزان رشد جنین درون رحم زنان باردار بسیار موثر است. بنابراین، هر زن حامله باید روزانه 60 میلی لیتر آب انگور را در دو وعده مصرف کند تا بتواند کودکی سالم، زیبا، قوی و مقاوم در برابر بیماری های مختلف به دنیا بیاورد.

تخم مرغ

اعتقاد بر این است که برای داشتن یک کودک سالم و قوی، زنان باردار باید تخم مرغ را به اندازه کافی مصرف کنند. جالب است بدانید که مصرف این ماده غذایی در سه ماهه دوم از دوران بارداری باعث سفید شدن پوست جنین درون رحم مادر باردار خواهد شد.

تخم مرغ

شیر نارگیل

یادتان باشد که مصرف منظم شیر درون میوه نارگیل می تواند تولد یک کودک سالم، زیبا و قوی را برای والدین او به ارمغان بیاورد.

مصرف پرتقال خوشگل شدن جنین

مصرف همه مرکبات، مخصوصا پرتقال توسط زنان باردار باعث می¬شود تا این افراد بتوانند نوزادانی سالم و آرام به دنیا بیاورند، زیرا این نوع میوه  ها غنی از ویتامین C بوده و نه تنها در رشد کودک درون رحم موثر هستند، بلکه باعث بهبود و سلامت  پوست نوزاد نیز می شود.

راهکارهای مناسب برای خوشگل شدن جنین

علاوه بر خوراکی هایی که به طور کلی برای خوشگل شدن جنین در دوران بارداری گفته می شود، نکاتی نیز به صورت جزئی به مسائل پوست و مو کودک اشاره خواهد کرد.

خوشگل شدن جنین
خوشگل شدن جنین

راه هایی برای مشکی شدن موی فرزند و نرمی پوست او:

باید از حرارت آفتاب و مواد غذایی که ویتامین د ، گوگرد و منگنز دارند مثل پیاز ، سفیده تخم‌مرغ ، کلم ، خیار بوته‌ای و ترب استفاده کنید.

روش های برای داشتن پوست بدون لک کودک

کسانی که غذای تند می‎خورند مبتلا به لک‌های صورت می‎شوند، چنانچه حامله باشند نوزادشان ممکن است لکه‌هایی در بدنشان داشته باشند. چنانچه مادر هنگام آبستنی ادویه‌های تند مانند خردل یا دارچین و نعناع زیاد مصرف کند نوزاد مبتلا به اگزما می‎گردد.

همچنین مادر اگر در دوران بارداری دچار ترس شدید شود پوست جنین دچار لک‌های تیره می‌شود. در موارد ترس مادر سریع باید از شربت عسل یا میوه شیرین مثل سیب درختی و به و گلابی استفاده کند و از ترشیجات بپرهیزد.

برای داشتن رنگ و روی خوب چه باید کرد؟

در هنگام بارداری سراغ دوستان کبد مانند: زرشک، شکر، نعناع، کنگر، انار، روغن ماهی، کاسنی و عرق آن بروید.  کاسنی و عرق آن نیز برای پاک‌سازی کبد مفید است. کاسنی بخورید تا خون شما زیادتر گردد که فرزند زیبایی از شما بوجود آید.

اگر فرزندی با موهای بور و خرمن گیسو می‌خواهید باید به نکات زیر توجه کنید:

خوردن بابونه و گل آن و دم کرده بومادران خصوصا گل آن در بور شدن موی نوزاد موثر است.

شنبلیله خام یا پخته مصرف کنید. شنبلیله کودک را پرمو می‌کند.

 تاثیر اسید فولیک برای خوشگل شدن جنین

همانطور که می دانید وجود اسید فولیک کافی در بدن مادر باردار برای تشکیل سلول های مغز کودک درون رحم او بسیار مهم است. با توجه به نتایج مطالعات انجام شده توسط محققان علوم زنان و زایمان، مصرف مکمل ها یا مواد غذایی حاوی اسید فولیک، در چهار هفته قبل از آغاز دوران بارداری و هشت هفته بعد از شروع این دوران، احتمال مبتلا شدن نوزاد به بیماری اوتیسم تا 40٪ کاهش می دهد.

همچنین، مصرف منظم این مکمل غذایی، تاثیر چشمگیری بر پوست و موهای جنین داخل رحم مادر باردار خواهد داشت. شما می توانید اسید فولیک را با مصرف غذاهایی مانند اسفناج، مرکبات، عدس، ماکارونی و غلات صبحانه دریافت کنید.

تاثیر زعفران به همراه شیر برای خوشگل شدن جنین و آرامش او در رحم در 6 الی 9 ماهگی

قدیمی ها اعتقاد داشتند که زنان نباید در دوران حاملگی خود زعفران مصرف کنند. اما امروزه اعتقاد بر این است که زعفران، دارای عطر و طعم خاصی بوده و می تواند زیبایی ظاهر و آرامش روان جنین داخل رحم زنان باردار را تضمین کند. با این حال، زنان باردار باید مراقب باشند که این ماده غذایی بیش از حد مصرف نشود، زیرا باعث تولید گرما در بدن شده و تحمل شرایط دوران بارداری را برای مادر سخت خواهد نمود.

علاوه بر این، مصرف مداوم زعفران در برخی موارد ممکن است انقباضات رحمی را در بدن زنان باردار به همراه داشته و منجر به سقط جنین شود. به همین دلیل، زعفران باید فقط در سه ماهه سوم از دوران حاملگی زنان مصرف شود.

دم کردن زعفران
دم کردن زعفران برای خوشگل شدن جنین

 کره موجب روشنی و نرمی پوست و در نتیجه خوشگل شدن جنین خواهئد شد.

بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده توسط پزشکان متخصص زنان و زایمان، مادرانی که کره (به ویژه کره آب شده) را به رژیم غذایی دوران بارداری خود اضافه می کنند، در روند زایمان طبیعی کم تر درد می کشند. همچنین، مصرف این ماده غذایی مقوی به بدن زنان باردار کمک می¬کند تا رنگ صورت کودک درون رحم این افراد روشن و براق شود.

تاثیر بادام برای زیبایی نوزاد داخل رحم

زنان باید برای داشتن نوزادی که دارای عضلات قوی باشد، در طول دوران حاملگی خود بادام خشک مصرف کنند. جالب است بدانید که مصرف منظم بادام توسط مادران باردار، برای روشن¬تر شدن رنگ پوست کودک درون رحم این افراد امری شناخته ¬شده است. شما می¬توانید چند بادام خشک را پودر کرده و به  شیر اضافه کنید، سپس آن را بنوشید.

بادام
بادام

تاثیر گذاری دانه های روغنی برخوشگل شدن جنین و شفافیت پوستش

خیساندن دانه های روغنی در آب و نوشیدن آب آن ها در هفته  های اول دوران بارداری و قبل از مصرف هر نوع ماده غذایی در وعده صبح، نه تنها به کاهش حالت تهوع شما کمک می کند، بلکه باعث بهبود رنگ پوست فرزندتان شده و آن را شفاف و روشن خواهد نمود.

 دوری از استرس در بارداری برابر است با خوشگل شدن جنین

یکی از راه های خوشگل شدن جنین، این است که از استرس دوری کنید. طبق WebMD، داشتن استرس مزمن در طول دوران بارداری، در رشد مغزی جنین و زیبایی او تاثیرگذار است. ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در یادگیری یا رفتارهای بعد از تولد نوزاد شود.

استرس می‌ تواند به خاطر شغل، روابط و یا زندگی شما وجود داشته باشد. اجازه ندهید در دوران بارداری هر چیزی آرامش شما را بهم بزند. به مقدار کافی استراحت کنید. هنگامی‌که کم می‌آورید،‌ درخواست کمک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا