فاوینو
0

نکات طلایی که باید برای نگهداری صحیح کابینت آشپزخانه بدانید

بازدید 108

فهرست مطلب

حرف اول را در دکوراسیون داخلی کابینت‌ها می‌زنند کابینت‌های آشپزخانه در تمام خانه نمایی ایجاد می‌کند که باعث زیبایی دوچندان چیدمان و دکور آن می‌شود به همین دلیل است که امروزه بازار کابینت‌سازان بسیار شلوغ می‌باشد و افراد زیادی در این بازار به دنبال جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه برای خانه خود هستند. لازم به ذکر است که انتخاب یک کابینت خوب کار راحتی نیست و شما می‌توانید با دانستن ویژگی‌های کابینت آشپزخانه خوب از دیدگاه سازا دیزاین به راحتی یک انتخاب درست و منطقی داشته باشید فضای داخل خانه با کابینت نمای زیبایی به خود می‌گیرد اما اگر شکل و ظاهر آن خراب شود نیز نتیجه برعکسی را در فضای خانه ایجاد می‌کند کابینت نیز مانند تمام وسایل مصرفی دیگر در خانه به مرور زمان از بین می‌رود، اما اگر در نگهداری آن‌ها اصولی رفتار بشه طول عمر بیشتری برای شما خواهند داشت کابینت آشپزخانه نیز باید با یک سری شرایط خاص نگهداری و تمیز شود پس در ادامه مطلب از سایت سازا دیزاین همراه ما باشید تا با نکات طلایی که باید برای نگهداری صحیح کابینت آشپزخانه بدانید آشنا شوید.

نکات نگهداری صحیح کابینت آشپزخانه

شما برای نگهداری اصولی کابینت خود ابتدا باید بدانید که فقط درب کابینت نیست که اهمیت دارد، بلکه اجزای تشکیل دهنده کابینت نیز به اندازه درب آن اهمیت دارد و باید در نگهداری آن توجه کرد و اصولی رفتار کرد برای این کار باید یک دسته از نکات طلایی را بدانید تا بتوانید طول عمر کابینت خود را بیشتر کنید و زمان بیشتری از آن‌ها استفاده کنید بدون اینکه ظاهر دفرمه‌ای به خود بگیرد. در ادامه نکات نگهداری اجزای تشکیل دهنده کابینت را جداگانه به شما توضیح خواهیم داد.

درب کابینت

درب کابینت نمای بیرونی آن می‌باشد و باید در حفظ ظاهر آن توجه داشته باشید در نگهداری درب کابینت خود به نکات زیر توجه کنید:

  • دستمالی که رطوب دارد را هیچوقت روی در کابینت آویزان نکنید زیرا رطوبت آن برای زمان طولانی باعث آسیب جدی به کابینت می‌شود.
  • به لولاهای درب کابینت توجه داشته باشید و هر چند وقت یکبار به آن روغن بزنید تا طول عمر بیشتری داشته باشند.
  • درهای کابینت را هیچگاه به مدت زمان طولانی باز نگذارید این کار باعث میشه رطوبت و گرمای داخل کابینت به داخل آن نفوذ کند و باعث فرسودگی بدنه کابینت شود باز ماندن در کابینت در طولانی مدت باعث لق شدن آن می‌شود.
  • کابینت‌های ممبران را از حرارت خیلی زیاد دور نگهدارید زیرا روکش آن فرسوده می‌شود و از بین می‌رود.
  • از دستمال‌های نرم برای تمیز کردن درب کابینت خود استفاده کنید، زیرا دستمال‌های زبر باعث خش افتادن روی آن می‌شود و زیبایی آن را می‌گیرد. اگرکابینت هایگلاس در خانه خود استفاده کرده‌اید به این نکته بیشتر توجه داشته باشید زیرا انواع کابینت های گلاس آسیب‌پذیری بیشتری دارد.
  • درب کابینت خود را با دستمال مرطوب تمیز کنید و سعی کنید با یک دستمال خشک آن را خشک کنید تا رطوبت روی درب به جا نماند.
  • اگر هنگام آشپزی لکه یا تکه غذایی روی در کابینت افتاد سعی کنید همان موقع آن را تمیز کنید پشت گوش انداختن این کار باعث میشه لکه روی در خشک شود و هنگام خشک کردن آن آسیب به در وارد شود.

نگهداری از بدنه کابینت

منظور از بدنه کابینت همان محفظه داخلی آن می‌باشد که محل نگهداری وسایل و ظروف است هنگامی که درب کابینت باز می‌شود نمای داخلی آن نمایان می‌شود، پس تصور نکنید که ظاهر بدنه کابینت اهمیتی ندارد، بلکه اهمیت بسیار زیادی دارد برای همین است که باید در حفظ زیبایی ظاهری بدنه کابینت نیز کوشا باشید.

برای ماندگاری بیشتر بدنه کابینت خود به نکات طلایی زیر توجه داشته باشید:

وسایل و ظروف خیلی زیادی داخل ان قرار ندهید وزن وسایلی که داخل بدنه قرار می‌دهید را خیلی زیاد نکنید که بدنه آسیب ببیند

برای تمیز کردن بدنه کابینت سعی کنید از مواد شوینده خیلی قوی استفاده نکنید و برای این کار باید با یک دستمال نمدار آن را تمیز کنید.

 

معمولا بدنه کابینت را از ام دی اف می‌سازند، بنابراین سعی کنید که بعد از تمیز کردن و نظافت کابینت آن را خیلی سریع خشک کنید تا رطوبت به آن آسیب وارد نکند. برای از بین رفتن لکه روی کابینت از الکل یا مواد شوینده قوی مانند وایتکس استفاده نکنید، زیرا آسیب خیلی جدی به جنس ورقه وارد می‌کند. کابینت‌های زمینی را با پایه محکم نگه‌میدارند پس سعی کنید اگر ظرف سنگینی دارید داخل کابینت‌های زمینی قرار دهید زیرا کابینت‌های سقفی با خار نگهداری می‌شوند و تحمل وزن خیلی زیاد را ندارند. به وزن وسایل داخل کابینت نیز توجه داشته باشید، زیرا کشوها اگر خیلی سنگین شوند نیز باعث می‌شود در مرور زمان به ریل کابینت آسیب جدی وارد شود.

اگر داخل کابینت خود مواد غذایی مانند عسل یا آبلیمو استفاده می‌کنید، سعی کنید که زیر آن یک پارچه پهن کنید تا روی زمینه بدنه کابینت نریزد این مواد به مرور زمان روی بدنه خشک می‌شود و رنگ کابینت را از بین می‌برد.

نگهداری از صفحه کابینت

صفحه کابینت به عنوان میز کار استفاده می‌شود و نمای سالم آن اهمیت بسیار زیادی دارد بنابراین به نکات زیر در نگهداری صفحه کابینت توجه داشته باشید:

  • از خرد کردن مواد غذایی روی صفحه خودداری کنید
  • ظروف خیلی داغ را روی آن‌ها قرار ندهید
  • به طور معمول صفحه کابینت کنار سینک ظرفشویی تعبیه می‌شود و در معرض شدید رطوبت و آب می‌باشد سعی کنید بعد از شست و شوی ظروف آب‌های روی صفحه را خیلی زود از روی آن پاک کنید.

نگهداری از یراق کابینت

یراق آلات کابینت نیز مانند در و بدنه حائز اهمیت می‌باشد و باید در حفظ آن توجه داشته باشید: یعنی بعد از تمیز کردن آن‌ها سریع خشکشان کنید، زیرا جنس استیل آن‌ها زود زنگ می‌زند. سعی کنید درب‌ها را بیش از حد باز نکنید تا لولا و جک آن آسیب نبیند و در آخر سعی کنید که هر چند وقت یکبار آن را روغن کاری کنید دستگیره درب کابینت را نیز سعی کنید خیلی محکم نکشید و برای تمیز کردن آن‌ها از دستمال مرطوب استفاده کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر